O KAPELE

JAZZMAZEC je fusionjazzová kapela tvořená převážně zkušenými profesionálními hudebníky.

Zakladatelem, autorem a vedoucím je kytarista Luboš Malý, bicí nástroje Radek Břicháč, baskytaru ovládá Jiří Filčev a na tenorsaxofon hraje Honza Korbel. Repertoár skupiny je výhradně autorský. Stylově lze zařadit kapelu do moderního jazzu, kde se prolínají i prvky rockové a klasické hudby.


Luboš Malý - kytara

Kytarista, loutnista, učitel, producent a hudební publicista s univerzálním záběrem od staré hudby po blues, rock a jazz. Jeden z prvních propagátorů flamenca u nás a hráč na dosti neobvyklou barokní kytaru a theorbu.. Po soukromém studiu kytary působil v mnoha hudebních souborech i jako koncertní umělec ve svobodném povolání převážně s historickým kytarovým a loutnovým repertoárem. Kromě koncertování se zabývá i hudebně ogranizátorskou, producentskou a manažerskou činností. Jako publicista pracuje zejména pro nakladatelství Muzikus pro časopisy Muzikus a Harmonie - asi 130 odborných článků, jako např. Kytarová dílna, věnované různým hudebním stylům, dvanáctidílný seriál o historii a vývoji kytary od 13. století po současnost Sedm století kytary, testy hudebních nástrojů, recenze, rozhovory s osobnostmi atd. Vedle soukromé pedagogické činnosti byl v letech 1989-2000 lektorem odborné výuky na kytaru Kulturního domu Jižní Město, Praha 4. V letech 1993-2000 pracoval jako učitel v ZUŠ Hostivař, Praha 10. V letech 2000-2001 zastával funkci ředitele a producenta hudebního vydavatelství ArtiaNet, orientovaného na vážnou hudbu. Od roku 2004 působí jako učitel ZUŠ Říčany a od roku 2005 vyučuje kytaru v prestižním osmiletém gymnáziu Open-gate Boarding School v Babicích u Říčan. V letech 1999-2004 byl členem prezidia České hudební rady, která sdružuje 43 nejvýznamějších hudebních institucí ČR pod Unescem a od roku 2001 členem rady Svazu autorů a interpretů. Je také členem Akademie populární hudby. Účastní se i soutěžních porot kytarové hudby. Vede odborné semináře a kytarové workshopy. Od roku 1992 se průběžně věnuje naučným a výchovným koncertům pro děti a mládež.

Do umělecké činnosti lze zahrnout koncertování v mnoha zemích Evropy - kromě České republiky vystupoval a vystupuje v Polsku, Slovensku, Rakousku, Německu a Itálii jak v souborech Ars Antiquitatis a Lingua Musica, zabývajících se renesanční a barokní hudbou jako hráč continua, tak i sólově. Účast na prestižních mezinárodních loutnových festivalech v Německu a Rakousku. Jako jazzový a flamenco kytarista se věnuje dlouhodobě bohatému koncertnímu životu a vyučování této hudby. Opět vystupování u nás i v zahraničí na festivalech a významných akcích. Zabývá se i hudbou Latinské Ameriky. V letech 2005-2011 přijímá angažmá v Národním divadle a Státní Opeře. Kromě vážných žánrů též účinkuje v bluesových projektech a revivalových souborech. Posledním projektem je jazzová skupina Jazzmazec, kde se uplatňuje i jako autor celého koncertního repertoáru.

www.lubosmaly.cz


Radek Břicháč – bicí nástroje

Narozen 5.9. 1971 v Mariánských lázních, zde  navštěvoval Zuš F. Chopina obor bicí nástroje, a při této škole také orchestry Junior Big band a Dechový orchestr. Dále  vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka u pana prof. Ivana Smažíka.

Při studiich, ale i po té  získával zkušenosti v mnoha orchestrech a kapelách. Vzpomeňme např.  Orchestr činohry Národního divadla, Normál people, Return to silence, Window, Trevor blanchet, Laura a její tygři, Šum svistu, Fabrik, kapela Davida Krause a také zahraniční angažmá na lodi v USA Miami.

Kromě koncertní činnosti se věnuje také výuce bicích nástrojů na 1. Zuš Kladno a Zuš Říčany, kde vede bicí soubor Samba band. Již čtvrtým rokem zastupuje značky MAPEX a ANATOLIAN jako firemní hráč.

www.radekbrichac.cz
Jiří Filčev - basa

Narozen 21.9.1959, hudbě se začal věnovat jako samouk ve zpočátku amatérských kapelách na konci 70. let během studia na technice v Praze - kapely Casiopea, Brutopýr a další. Dále pak ve formacích orientovaných na jazzrock a fusion Konstelace , Stará hlína. Asi rok působil v ryze rockové kapele Jumbo, po rozpadu projektu Stará hlína ve 2. polovině 80. let krátkodobě mihl v několika jazzově zaměřených skupinách (Vít Andršt, Radek Václavů, Steel Faces).

Koncem 80 let se začal více koncentrovat na vědeckovýzkumnou činnost v rámci svého působení na FEL ČVUT. Od r. 1993 přenesl své aktivity do nově založené společnosti CRC Data, kde se věnoval a dodnes věnuje rozvoji radiokomunikačního software.

K hudbě se navrací po delší odmlce vyplněné jen občasným zajamováním na začátku roku 2010    v rámci hostování na koncertu PB 50 v reinkarnacích kapel Petra Beníška 70. a 80. let.

Roku 2010 také přijímá angažmá v jazzfusion kapele Jazzmazec.

Hraje na Fender Jazz Bass, zakázkovou 5ti strunnou basu Vivian (pražcovou i bezpražcovou) a elektronický kontrabas NS Design.Jan Korbel - saxofon


Začal s hrou na dechové nástroje již v první třídě Základní školy v Mnichovicích, oním nástrojem byla tehdy "klasická" zobcová flétna. Po přechodu na gymnázium v Říčanech začal studovat také na tamní ZUŠ. Nejdříve hru na klarinet u paní Boženy Kubicové, posléze u Petra Sinkuleho, po několika letech přidal jako další nástroj tenor saxofon ve třídě pana profesora Tomáše Remka. Na škole působil v různých seskupeních, ať už klarinetové kvarteto, dechový orchestr, ovšem největší význam pro jeho hráčský růst měla kapela Sax & Rhythm, jejímž členem je až do současnosti neuvěřitelných 11 let.

V současné době se věnuje hudbě nejrůznějších žánrů od pop-rocku, přes funk a jazz, až po elektronickou hudbu. Mimo Jazzmazec a Sax & Rhythm působí ještě v kapelách Corebells a Jazzrest Trio a věnuje se také hudebním projektům s DJs, ať už se jedná o electro swing, drum and bass či house, především spolupracuje s djem Billy Hoppem.


Motto - DO LIVE, DO EAT, BUT DON'T LIVE WITHOUT A BEAT!!!

Comments