HISTORIE

Kapela Jazzmazec vznikla v roce 2008 v ZUŠ Říčany. Zakládající členové Luboš Malý a Radek Břicháč zde působí jako učitelé. Dobrým důvodem k založení bylo uplatnění jazzových skladeb z pera kytaristy Luboše Malého, který průběžně několik let komponuje. Ovšem nejvíce inspirace přinesla spolupráce s dalšími muzikanty- pianistou Vlastislavem Jarešem    a později také baskytaristou Jakubem Čihákem. Mnoho písní vzniklo takříkajíc za pochodu při zkouškách a setkáních. Skladby se ustálily do finální podoby a bylo je tedy možno nahrát na CD. Jako host se zúčastnil natáčení také flétnista a saxofonista Vladimír Lohnickij- dlouholetý spoluhráč a kamarád Luboš Malého, který se  však bohužel odstěhoval do Severních Čech.

Nahrávání se uskutečnilo při dvou live seancích kolem Velikonoc roku 2009 v Divadle v Dlouhé za milé pomoci zvukařů Aleše Smrčka a Matěje Večeři. Po natočení CD MERIDIAN se však kapela rozpadla-kvůli zdravotním důvodům odešel Vlasta Jareš a Jakub Čihák z osobních neshod. Kapela tedy více než rok stála na místě, až se podařilo najít dva současné členy Petra Malínka( klávesy) a Jiřího Filčeva ( basová kytara). Jazzmazec tedy pracuje dál, a kromě koncertů připravuje své další CD, které by se mělo nahrávat v květnu 2011.

Ano....kapela Jazzmazec v roce 2011 vydala druhé CD-DIGITAL TELEPORTATION, kde se jako host zúčastnil špičkový trombonista Jiří Odcházel-dlouholetý první trombonista České Filharmonie..Pomohl nám nahrát dvě skladby jako sólista. Nahrávání  se konalo ve studiu Zelený mlýn. Křest  CD proběhl v KC Labuť Říčany. Jako kmotr se toho ujal legendární jazzový klavírista a skladatel Martin Kratochvíl.

A je tu rok 2014, kdy do kapely přichází skvělá posila -saxofonista Jan Korbel a Jazzmazec chystá své třetí album-tentokráte inspirované antikou - MUSEION. Je to chrám devíti řeckých múz, kde každá skladba představuje jednu z nich. Natáčí se ve studiu Jiřího Filčeva v Říčanech a dílem v ZUŠ Říčany. Po dlouhém vývoji však odchází hráč na klávesové nástroje Petr Malínek z časových důvodů. CD vychází na podzim roku 2015 a křest opět v KC Labuť. Kmotry se stali jazzová zpěvačka Jana Koubková a starosta Říčan Vladimír Kořen.

No a kapela koncertuje a jede dál......

Comments